europahits.eu

#
#
Stasiu 01.02.2021

Projektowanie ogrodów - nowy sposób widzenia miasta

Projektowanie ogrodów to nowy (przynajmniej w Polsce) sposób widzenia miasta, który zyskał popularność w ostatnich dziesięcioleciach. Pomysł projektowania ogrodów był modny w rewitalizacji miast, zwłaszcza w dużych miastach, takich jak Kraków.

Kiedyś głównym zadaniem ogrodnika było przeszukiwanie grządek, dziś możemy skupić się na projektowaniu ogrodów z uwzględnieniem potrzeb miasta.

Jak widać, ogrodnik to już nie tylko osoba z tablicą, z którą można się porozumieć z ogrodnikiem, w dzisiejszych czasach ogrodnik jest centrum ogrodu, ważne jest, aby wszystko przygotować z wyprzedzeniem, aby wszystko było idealnie schludny, np podczas remontu, aby zyskać na czasie i wyeliminować konieczność poruszania się po działce.

Oczywiście ogrodnik powinien mieć wiedzę na temat planu, w którym chce urządzić ogród, jaki ma wyglądać miejsce, jakie ma być rośliny i jaka powinna być roślinność, ile miejsca należy zostawić dla różnych obiektów i czy droga będzie potrzebna do nawiązania komunikacji z ogrodnikiem.

Jak widać, ogrodnik powinien mieć również doświadczenie w radzeniu sobie z różnymi chorobami, ponieważ rozprzestrzenianie się starych chorób może być naprawdę duże.

Warto wspomnieć, że w dzisiejszych czasach projektowanie ogrodów to nie tylko aranżacja pomieszczeń, ale także rodzaj roślin i sposób ich aranżacji, to także odpowiedni dobór odpowiedniego oświetlenia i sztucznych roślin, które będą podkreślić charakter miejsca.

Wybór roślin, które będą odpowiednie dla danego miejsca, wymaga również odpowiedniego przygotowania, ze względu na to, że mogą być trudne do rozmnożenia na małej powierzchni, dlatego warto wybrać rośliny preferujące zacienioną osłonę lub takie które są bardziej odporne na mróz niż inne.

W przypadku oświetlenia ogrodnik powinien zwrócić uwagę na dobór świetlówek i umieszczać lampy UV w odstępach co pięć centymetrów (bezpieczna wysokość pewności).

Również układ podłogi w ogrodzie musi być przemyślany i dostosowany do potrzeb ogrodnika.

Tagi: projektowanie ogrodnik miastaroślin ogrodowe inspiracje ogrodów deszczowych ogrodów